Programy koncertowe

Chór Wiwat ma w swoim repertuarze wiele utworów okolicznościowych, mogących stanowić niecodzienną ozdobę spotkań zarówno świątecznych jak i okolicznościowych np. dodać odrobinę blasku uroczystościom takim jak śluby, czy też towarzyszyć innym bardziej i mniej ważnym wydarzeniom (w firmach, instytucjach). Istnieje możliwość posłuchania nas na próbach. Chór może wystąpić w składzie od 25 do 40 osób przy akompaniamencie skrzypiec i fortepianu. Każdy koncert może trwać od 40 do 60 minut, w zależności od zapotrzebowania. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dyrygentem chóru tel. 601 815 508 e-mail mossala@poczta.onet.pl.  

 

Przykładowe programy koncertowe będące na stale w repertuarze zespołu:

 

1. Inscenizowane  koncerty pieśni patriotycznych

 

Chór Wiwat ma przygotowany koncert pieśni patriotycznych. W programie koncertu odnajdziemy utwory powstańcze i związane z niepodległościową tradycją Polski od Bogurodzicy po „Żeby Polska była Polską” . Chór Wiwat występował ze swoim koncertem pieśni patriotycznych m.in. podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości na terenie Warszawy i Mazowsza.

 

Koncert pieśni niepodległościowych: „Jedzie, jedzie na kasztance”  

 

Wykonywane pieśni powiązane są z deklamowaną w czasie koncertu poezją: Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Edwarda Słońskiego, Jakuba Jasińskiego i in. Koncerty patriotyczne mogą odbywać się też z okazji rocznicy powstań, wybuchu II Wojny Światowej, czy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

2. Koncerty kolęd i pastorałek

 

Chór Wiwat ma w swoim repertuarze duży zestaw najpiękniejszych tradycyjnych i współczesnych polskich kolęd i pastorałek. Podczas koncertu słowno-muzycznego „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” kolędy przeplatane są piękną poezją i zainscenizowane.

 

3. Koncert warszawski

 

Chór Wiwat pochodzi z Warszawy i największa część jego aktywności związana jest ze stolicą, w repertuarze nie mogło zabraknąć piosenek o Warszawie. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom warszawskiej publiczności, Chór Wiwat stworzył program składający się z piosenek i wierszy związanych z Warszawą zatytułowany „Warszawa w piosence”. Podczas koncertu  piosenki przeplatane są piękną poezją i tańcami..

 

4. Koncert Pasyjny  - inscenizacja

 

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej lubianych elementów repertuaru Żeńskiego Chóru Wiwat jest Koncert Pasyjny „Pieśń o Zbawicielu”. Jest to piękna inscenizacja, łącząca pieśni pasyjne, poezję, cytaty z Pisma Świętego oraz fragmenty rock-opery „Jezus Christ Superstar”. Sposób wykonania oraz dobór treści ma być ważnym elementem przygotowań do najważniejszego w Kościele Katolickim święta. Skłaniający do zadumy i modlitwy, występ Chóru Wiwat może być oddzielnym koncertem, ale także pieśni pasyjne w jego wykonaniu mogą być wyjątkową oprawą Mszy Świętych.

 

5. Koncert Papieski

 

Program ten powstał w hołdzie wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, a także w podziękowaniu za największą lekcję życia. Udział w Koncercie Papieskim może być dla wielu osób szczególnym sposobem na przeżycie kolejnej rocznicy odejścia do domu Ojca niezwykłego człowieka, który był wzorem i przewodnikiem dla większości Polaków, rocznicy Jego kanonizacji, czy też obchodów „Dnia Papieskiego"

 

Koncert: „Proszę Was bądźcie ze mną” przeplatany jest poezją Jana Pawła II. Wykorzystywane są w nim utwory, które bardzo ukochał nasz papież takie jak: Barka czy Czarna Madonna. Na koniec programu są one zawsze wykonywane razem z publicznością, co pozwala na dłużej zapamiętać fakt uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu.

 

6. Poranki muzyczne dla dzieci

 

Nasze koncerty dla dzieci przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, o czym świadczy odpowiednio dobrany repertuar, składający się z utworów „lekkich, łatwych i przyjemnych”. Koncerty dla dzieci łączone są z animacją widowni – nauką i wspólnym śpiewaniem wybranych piosenek, zagadkami muzycznymi , zabawami choreograficznymi.

 

7. Koncerty na życzenie

 

Chór Wiwat posiada w swoim repertuarze utwory: sakralne, ludowe, gospel, muzyki popularnej i poważnej, a nawet piosenki z najbardziej egzotycznych zakątków świata, takich jak Chiny, Brazylia, Meksyk czy Kuba. W związku z tym, jesteśmy w stanie przygotować koncert na praktycznie każdą okazję i prawie każdy temat, zgodnie z potrzebą zapraszającego. Uwielbiamy muzykę i lubimy bawić się śpiewaniem, jesteśmy, więc gotowe na każde muzyczne wyzwanie.

louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillots max maillot woolrich outlet